Click to order
Cart
Ваше замовлення
Total: 
Імя та прізвище*
Email*
Телефон*

Ячмінь

локалізована інфекція повіки ока, яка викликає чутливу червону шишку на краю повіки
Як лікувати ячмінь?
Хоча більшість ячменів нешкідливі та самостійно загояться протягом тижня, якщо ви колись мали ячмінь, ви знаєте наскільки цей стан викликає дискомфорт.

На щастя, є кілька домашніх засобів, які можуть допомогти вам позбутися ячменю трохи швидше - або принаймні зменшити деякий дискомфорт і набряк, які часто супроводжують його.
Лікування ячменю №1
Чисті повіки
Перше, що ви повинні зробити, якщо у вас ячмінь, - очистити свої повіки. Ви можете використовувати розведений дитячий шампунь, що не викликає сліз, на ватній кульці, мочалці чи пластинці для видалення макіяжу. Потім промийте повіки теплою водою і обережно вимочіть їх до сухості.

Крім того, обов'язково мийте руки до і після контакту з ячменем, і не діліться своїм рушником або мочалкою з іншими.

Ще одним варіантом є попередньо змочені серветик для очищення повік. Ви можете знайти їх без рецепта в більшості аптек.

Варто тимчасово припинити носити макіяж очей, поки у вас ячмінь, тому що його маскування може затримати процес загоєння. Крім того, викиньте стару косметику та аплікатори, які можуть бути заражені.

Якщо вам потрібна корекція зору, оберіть окуляри і утримайтесь від контактних лінз, поки ваш ячмінь не загоїться.
Лікування ячменю №2
Теплий та вологий компрес
Ви можете прискорити загоєння ячменю, застосовуючи теплі компреси протягом 10 до 15 хвилин, три або чотири рази на день.

Деякі люди для цієї мети використовують чайні пакетики, але підійде і звичайна чиста тканина, змочена в теплій (не гарячій!) воді. Вижміть тканину, щоб з неї не капало, а потім покладіть її на закриті очі.

Мета цієї терапії полягає в тому, щоб пришвидшити формування головки ячменю, як на звичайному прищі. Але що б ви не робили, не хвилюйтеся і не намагайтеся видавити гній! Тепло від компресу часто дає змогу відкрити, дренувати і загоїти ячмінь самостійно без травм на повіках або можливого поширення інфекції від видавлювання.

Зменшення дискомфорту
Безрецептурні знеболюючі засоби, швидше за все, не сприятимуть швидкому загоєнню, але ці ліки можуть полегшити дискомфорт, якщо ячмінь сильно турбує.

Ваш офтальмолог може також зменшити біль від ячменю. Іноді ваш окуліст може вирішити хірургічно вскрити великий ячмінь, щоб зменшити дискомфорт і запобігти серйозній інфекції.
Професійна допомога
Незважаючи на те, що ці поради допоможуть більшості ячменям загоїтися самостійно, не соромтеся звернутись до свого офтальмолога для додаткової консультації. Ваш лікар може призначити мазь або інші препарати, які пришвидшать одужання.

Якщо ваш ячмінь стає гіршим, впливає на зір або не зникає протягом тижня, зверніться до свого офтальмолога для обтеження та професійного лікування. У деяких випадках, стійкі ячмені можуть вимагати хірургічного лікування з подальшим застосовуванням лікарських засобів.

Зателефонуйте та отримайте професійну офтальмологічну допомогу
Профілактика ячменю
Правильна гігієна повік дозволяє значно знизити ризик виникнення ячменю. Ретельно очищайте повіки перед сном, особливо якщо ви носите макіяж.

Крім того, якщо у вас бувають проблеми з блефаритом, його швидке лікування допоможе запобігти виникнення ячменю.
Made on
Tilda