Click to order
Cart
Ваше замовлення
Total: 
Імя та прізвище*
Email*
Телефон*

Міопія (короткозорість)

дефект зору, коли людина чітко бачить лише близько розташовані предмети
Короткозорість (міопія) є найпоширенішою причиною порушення зору у людей у віці до 40 років. В останні роки її поширеність зростає з тривожною швидкістю.

У світовому масштабі дослідження показують, що в 2000 році приблизно 25% населення світу було короткозорим, але до 2050 року очікується, що приблизно половина людей на планеті буде короткозорою.
Симптоми короткозорості
Якщо ви короткозорі, вам буде складно читати дорожніх знаків і чітко бачити віддалені об'єкти, але зможете добре бачити об'єкти зблизька, наприклад читати книгу чи працювати за комп'ютером.

Інші ознаки і симптоми короткозорості включають косіння та напруження очей, головні болі. Відчуття втоми під час водіння або занять спортом також може бути симптомом некорегованої короткозорості.

Якщо ви відчуваєте ці ознаки або симптоми під час носіння окулярів або контактних лінз, заплануйте перевірку зору у вашого окуліста в оптиці, щоб дізнатися, чи потрібно вам сильніший рецепт.
Записатись на обстеження
Залишіть свої контакти і ми вам зателефонуємо
Причини короткозорості
Короткозорість виникає, коли очне яблуко занадто довге, відносно сили фокусу рогівки і кришталика ока. Це спричиняє фокусування світлових променів у точці перед сітківкою, а не безпосередньо на її поверхні.

Близькозорість також може бути викликана занадто вигнутою рогівкою та / або лінзою щодо довжини очного яблука. У деяких випадках короткозорість виникає внаслідок поєднання цих факторів.

Короткозорість, як правило, починається в дитинстві, і у вас вищий ризик мати міопію, якщо вона є у ваших батьків. У більшості випадків короткозорість стабілізується в ранньому дорослому віці, але іноді вона продовжує розвиватися з віком.
Лікування короткозорості
Короткозорість може бути корегована за допомогою окулярів, контактних лінз або рефракційної хірургії.

Залежно від ступеня вашої короткозорості, вам може знадобитися носити окуляри або контактні лінзи весь час або тільки тоді, коли вам потрібно дуже чітке бачити на відстані, наприклад, під час водіння, навчання або перегляду фільму.

Найкращий вибір для оптичних лінз для короткозорості - це лінзи з високим індексом (для тонких, легких окулярів) і лінзи з антивідбивними покриттями. Також варто розглянути фотохромні лінзи, щоб захистити очі від ультрафіолетових променів і синього світла, а також зменшити потребу в окремій парі рецептурних окулярів на відкритому повітрі.

Якщо ви короткозорі, першому числу ("сфері") на рецепті окулярів або рецепті контактних лінз буде передувати знак мінус (-). Чим вище число, тим більш короткозорими ви є.

Рефракційна хірургія може зменшити або навіть усунути потребу в окулярах або контактних лінзах. Найбільш поширені процедури виконуються за допомогою ексимерного лазера.
  • У PRK лазер видаляє шар тканини рогівки, який згладжує рогівку і дозволяє світловим променям більш точно фокусуватися на сітківці.
  • У LASIK - найпоширеніша рефракційна процедура - тонкий лоскут створюється на поверхні рогівки, лазер видаляє деяку тканину рогівки, а потім його повертається у вихідне положення.
Також існує ортокератологія, яка не є хірургічною процедурою, коли ви носите спеціальні жорсткі газонепроникні (RGP або GP) контактні лінзи, які вночі змінюють рогівку під час сну. Коли ви видаляєте лінзи вранці, ваша рогівка тимчасово зберігає нову форму, так що ви можете ясно бачити протягом дня без окулярів або контактних лінз.

Ортокератологія та пов'язана з нею процедура контактної лінзи GP, що називається рефракційною терапією рогівки (CRT), довели свою ефективність при тимчасовій корекції легкої та помірної кількості міопії. Обидві процедури є гарною альтернативою хірургії для осіб, які є занадто молодими для LASIK або не є хорошими кандидатами для рефракційної хірургії з інших причин.

Імплантовані лінзи, відомі як факічні ІОЛ, є іншим хірургічним варіантом для корекції короткозорості, особливо для осіб з сильною короткозорості або тоншій, ніж звичайно рогівці, що може збільшити ризик ускладнень від LASIK або інших процедур корекції лазерного зору.

Факічні ІОЛ працюють як контактні лінзи, за винятком того, що вони хірургічно поміщені в око і зазвичай є постійними, а це означає, що немає необхідності в обслуговуванні. На відміну від ІОЛ, що використовуються в хірургії катаракти, факічні ІОЛ не замінюють природну лінзу ока, яка залишається неушкодженою.
Дегенеративна короткозорість
У більшості випадків короткозорість - це лише незначна незручність і не є ризиком для здоров'я очей. Але іноді міопія може бути настільки прогресивною і важкою, що вважається дегенеративним станом.

Дегенеративна короткозорість (також звана злоякісна або патологічна міопія) є відносно рідкісним станом, який вважається спадковим і зазвичай починається в ранньому дитинстві.

При злоякісній міопії подовження очного яблука може відбуватися швидко, що призводить до швидкого і важкого прогресування міопії і втрати зору. Люди з цим станом мають значно підвищений ризик відшарування сітківки та інших дегенеративних змін у задній частині ока (наприклад, кровотеча з очей при ненормальному рості судин).

Дегенеративна короткозорість також може підвищити ризик розвитку катаракти.

Зверніться до лікаря: Якщо ви не можете бачити близькі об'єкти або тримаєте книжки (або смартфон) далі, щоб краще розпізнати слова, ви повинні звернутися до свого офтальмолога. Короткозорість можна лікувати і в деяких випадках сповільнювати у дітей.
Made on
Tilda