Click to order
Cart
Ваше замовлення
Total: 
Імя та прізвище*
Email*
Телефон*
симптом хворобливої чутливості ока до світла
Фотофобія (світлобоязнь)
Що сприяє виникненню світлобоязні і як лікувати фотофобію
Фотофобія або світлова чутливість - це непереносимість світла. Такі джерела як сонячне світло, флуоресцентне світло та лампа розжарювання, можуть викликати дискомфорт разом з необхідністю косити або закривати очі. Також світлочутливість можуть супрводжувати головні болі.

Світлочутливих людей іноді турбує лише яскраве світло. Проте рідко будь-яке світло може викликати подразнення.
Що викликає фотофобію?
Фотофобія - це не хвороба очей, а симптом інших, таких як інфекція або запалення очей.

Світлова чутливість також може бути симптомом основних захворювань, які безпосередньо не впливають на очі, такі як хвороби, викликані вірусом або сильні головні болі або мігрень.

Люди з більш світлим кольором очей також можуть відчувати більшу світлочутливість в таких умовах, як яскраве сонячне світло, тому що темніші кольори очей містять більше пігменту для захисту від яскравого освітлення.

Інші поширені причини фотофобії включають в себе стирання рогівки, увеїт і розлад центральної нервової системи, такі як менінгіт.

Світлочутливість також пов'язана з відшаруванням сітківки, подразненнями від контактних лінз, сонячними опіками і рефракційною хірургією.

Фотофобія часто супроводжує альбінізм (відсутність очного пігменту), загальний дефіцит кольору (тільки у відтінках сірого), ботулізм, сказ, отруєння ртуттю, кон'юнктивіт, кератит
і ірит.

Деякі рідкісні захворювання, такі як генетичний розлад keratosis follicularis spinulosa decalvans (KFSD), викликають фотофобію. А деякі препарати можуть викликати світлочутливість як побічний ефект, включаючи беладону, фуросемід, хінін, тетрациклін і доксициклін.
Лікування світлочутливості
Найкраще лікування чутливості до світла - це вирішення основної причини. Після лікування ініціюючого фактора, фотофобія зникає у більшості випадків.

Якщо ви приймаєте ліки, що викликають легку чутливість, зверніться до лікаря, що призначає препарат, про припинення або заміну препарату.

Якщо ви природньо чутливі до світла, уникайте яскравих сонячних променів та інших жорстких джерел освітлення. Носіть шапки та сонцезахисні окуляри з ультрафіолетовим (УФ) захистом, коли ви знаходитесь на свіжому повітрі. Крім того, розгляньте варіант носіння окулярів з фотохромними лінзами. Ці лінзи автоматично затемнюються на відкритому повітрі і блокують 100% ультрафіолетових променів сонця.

При яскравому сонячному світлі можна носити поляризовані сонцезахисні окуляри. Ці сонячні лінзи забезпечують додатковий захист від відблисків світла, що викликають відблиски, від води, піску, снігу, бетонних доріг та інших відбивних поверхонь.

У крайньому випадку ви можете розглянути можливість використання ортопедичних контактних лінз, спеціально пофарбованих для того, щоб вони виглядали як власні очі. Ортопедичні контактні лінзи можуть зменшити кількість світла, що потрапляє в очі, і забезпечити більше комфорту вашим очам.
Made on
Tilda