Click to order
Cart
Ваше замовлення
Total: 
Імя та прізвище*
Email*
Телефон*
Доставка безкоштовна
Payment method
Розвиток зору дитини
Все, що вам потрібно знати про дитячий зір
Один з найчуттєвіших моментів для мами - коли твоя новонароджена доньки чи син відкриють очі та зустрічаються з вами поглядом. Але не хвилюйтеся, якщо це не станеться відразу.

Зір немовляти потребує певного часу для розвитку. У перший тиждень життя малюки не бачать більшость деталей. Їх перший погляд на світ невиразний і лише у відтінках сірого.

Щоб повноцінно розвинутись зору вашої дитини, потрібно кілька місяців. Знаючи основні етапи розвитку зору вашої дитини (і що ви можете зробити для того, щоб допомогти їй), можна забезпечити, щоб ваша дитина добре бачила і насолоджувалась своїм світом у повній мірі.
Записатись на обстеження
Залишіть свої контакти і ми вам зателефонуємо
Обстеження для
Зір дитини розвивається ще під час вагітності мами
Розвиток зору вашої дитини починається ще до її народження. Те, як ви доглядаєте за власним тілом під час вагітності, є надзвичайно важливим для розвитку тіла та розуму дитини, включаючи очі та зорові центри в мозку.

Не забудьте дотримуватися вказівок, які надає ваш лікар щодо правильного харчування, включаючи добавки, та перебувайте у спокою, який вам потрібна під час вагітності. Уникайте куріння та вживання алкоголю чи наркотиків під час вагітності, оскільки ці токсини можуть спричинити численні проблеми у вашої дитини, включаючи серйозні проблеми із зором.

Куріння особливо небезпечно під час вагітності, оскільки сигаретний дим містить приблизно 3000 різних хімічних речовин, які потенційно можуть завдати шкоди людині - включаючи чадний газ, дуже токсичний для плоду.

Навіть прийом таких звичайних препаратів, як аспірин, може бути небезпечним для вашої дитини під час вагітності, збільшуючи ризик низької ваги при народженні та проблем під час пологів. Низьку вага при народженні пов'язують із збільшенням ризику виникнення проблем із зором у немовлят.

Завжди консультуйтесь з лікарем перед тим, як приймати будь-які ліки під час вагітності, включаючи лікарські засоби без рецепта, рослинні добавки та інші засоби без рецепта.
Розвиток зору новонародженої дитини
Незабаром після народження лікар швидко огляне очі немовляти, щоб виключити ознаки вродженої катаракти або інших серйозних вроджених
проблем із очима. Хоча такі проблеми очей рідкісні, їх необхідно виявити та лікувати рано, щоб мінімізувати їх вплив на розвиток зору вашої дитини.

Також зазвичай наносять антибіотикову мазь на очі новонародженого, щоб запобігти зараженню очей бактеріями, що знаходяться в родових шляхах.

При народженні ваша дитина бачить лише чорне і біле і відтінки сірого. Нервові клітини їх сітківки та головного мозку, які контролюють зір, розвинені не повністю.

Також очі новонародженого немовляти ще не можуть зосереджуватися на близьких предметах.

Тож, не хвилюйтеся, якщо ваша дитина, здається, не зосереджується на предметах, включаючи обличчя. Це просто потребує часу.

Незважаючи на ці візуальні обмеження, дослідження показують, що протягом декількох днів після народження немовлята вибирають дивитись на обличчя своєї матері ніж на обличчя незнайомця.

Що ви можете помітити про свого новонародженого сина чи доньку, - це те?наскільки великі їх очі. Це тому, що нормальний розвиток немовляти протікає з голови вниз. При народженні очі у вашої дитини вже становлять 65 відсотків дорослого розміру!
Очі дитини у перший місяць життя
Очі вашої дитини не дуже чутливі до світла в перший місяць після народження. Ви спокійно можете залишити в дитячій кімнаті світло - це не вплине на їхній сон - і це може допомогти вам зберегти пальці ваших ніг.

Немовлята дуже швидко починають розвивати здатність бачити в кольорах. Через тиждень після народження вони можуть побачити червоний, помаранчевий, жовтий і зелений колір, але для того, щоб ваш малюк міг бачити синій і фіолетовий, потрібно трохи більше часу.

Чому? Блакитне світло має більш коротку довжину хвилі, і в сітківці людини для синього світла існує менше рецепторів кольору.

Не турбуйтесь, якщо здається, що очі дитини іноді працюють окремо.
Одне око може час від часу відхилятися всередину або назовні від правильного напрямку. Це нормально, але якщо ви бачите велику і постійну косоокість своєї дитини, негайно повідомте про це дитячого окуліста.

Порада: Щоб стимулювати зір немовляти, прикрасьте кімнату яскравими, життєрадісними кольорами. Додайте твори мистецтва та меблі з контрастними кольорами та формами. Також повісьте яскраві кольорові іграшки над або біля ліжечка.
Зір дитини - від 2 до 3 місяців
Найбільший розвиток зору дитини відбувається у два та три місяці. У немовлят в цей період розвивається гострота зору, і їх очі починають краще рухатися разом.

На цьому етапі ваша дитина повинна слідкувати за рухомими предметами і починати тягтися до речей, які вона бачить.

Також немовлята на цьому етапі розвитку навчаються переводити погляд з одного предмета на інший, не потребуючи рухати головою. І їх очі стають більш чутливими до світла: у 3-місячному віці поріг виявлення світла немовляти лише у 10 разів перевищує рівень дорослої людини.

З цієї причини, можливо, ви захочете трохи приглушити світло на сон і перед сном.

Порада: Щоб стимулювати розвиток зору у вашої дитини від 2 до 3 місяців:
  • Додайте нові предмети до своєї кімнати або часто змінюйте місце розташування ліжечка чи інших предметів у кімнаті.
  • Говоріть з дитиною, коли ви гуляєте по кімнаті.
  • Увімкніть нічне світло, щоб забезпечити візуальну стимуляцію, коли ваша дитина прокидається в ліжечку.
  • Нехай ваша дитина повзає. У той час як немовлят слід класти на спину до сну, щоб зменшити ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти, покладіть їх на живіт, коли вони активні, і ви можете контролювати їх. Це забезпечує розвиток зору та рухової активності.
Зір дитини - від 4 до 6 місяців
До 6-місячного віку у центрах зору мозку відбувся значний прогрес, що дозволяє вашому немовляті бачити чіткіше і рухати очима швидше і точніше слідкувати за рухомими предметами.

Гострота зору покращується. Кольоровий зір має бути подібним до дорослого, що дозволяє дитині бачити всі кольори веселки.

Діти також мають кращу координацію зору та рук у віці від 4 до 6 місяців, що дозволяє їм швидко знаходити та збирати предмети та точно направляти пляшку (та багато інших речей) до рота.

Шість місяців також є важливою віхою, тому що саме тоді ваша дитина повинна пройти перший огляд у дитячого окуліста.

Незважаючи на те, що ваша дитина не знає букв, ваш очний лікар може провести невербальне тестування, щоб оцінити гостроту зору, виявити короткозорість, далекозорість та астигматизм.

На цьому огляді ваш дитячий офтальмолог також перевірятиме здоров'я очей вашої дитини і шукатиме все, що може заважати нормальному та хорошому розвитку зору.
Зір дитини - від 7 до 12 місяців
Ваша дитина зараз рухла, повзає і проходить більшу відстань, ніж ви могли собі уявити. Вона краще оцінює відстань і точніше хапає та кидає предмети.

Це важливий період розвитку для вашої дитини. На цьому етапі немовлята розвивають краще розуміння свого тіла та навчаються координувати зір зі своїми рухами.

Це також час, який вимагає більшої ретельності з вашого боку, щоб уберегти дитину від шкоди. Удари, синці, травми очей та інші серйозні негаразди можуть статися, коли вона починає фізично досліджувати своє оточення. Зокрема, тримайте шафи, що містять засоби для чищення, замкненими, а перед сходами варто поставити бар'єри.

Не турбуйтеся, якщо очі вашого немовляти починають змінювати колір. Більшість дітей народжуються з блакитними очима, оскільки темні пігменти в райдужній оболонці при народженні не повністю розвинені. З часом в райдужній оболонці утворюється більше темного пігменту, який часто змінює колір очей вашої дитини від блакитного на коричневий, зелений, сірий або суміш кольорів.

Порада: Щоб стимулювати розвиток координації очі-рука вашої дитини, спустіться з ним на підлогу та спонукайте його повзати до предметів. Помістіть улюблену іграшку на підлогу недалеко від його досяжності та закликайте її дістати її. Також давайте багато предметів та іграшок, які вона може розібрати та скласти.
Косоокість дитини
Не забудьте приділити пильну увагу тому, наскільки добре очі дитини працюють разом, як команда.

Косоокість - це відхилення зорових осей очей, і важливо, щоб вона була виявлена і лікувався рано, щоб зір в обох очах розвивався належним чином. Якщо не лікувати, косоокість це може призвести до амбліопії або «лінивого ока».

Хоча очі немовляти потребують часу на розвиток координації, якщо ви відчуваєте, що один із очей дитини постійно не вирівнюється або не рухається синхронно з іншим оком, зверніться до педіатра або дитячого окуліста якомога швидше.
Made on
Tilda